Сите категории

Дома > Производи >  Осветлување

Издигнете го вашиот простор со тост момче силиконска ноќна светлина, додавајќи пријатен и игрив допир на вашиот декор


Бренд: QZOO или OEM

Материјал на производот: ABS+Силикон

Капацитет на батеријата: 500mah

Батерија Спецификација: Полимерна литиумска батерија

Извор на светлина: LED ламба зрак

Оценета моќ: 2W

Напојување: USB напојување

Време за полнење: 2 часа

Живот на батеријата: 4-8 часа

Големина на производот: 100*70*118mm

Големина на боја кутија: 110* 74 * 120mm

Бруто тежина на производот: 200g

Нето тежина на производот: 142g

Режими на боја: топли и студени

Три прилагодливи брзини: 30%/50%/100%

Апликација: подароци, спална соба, биро, декорации

Печатено ЛОГО: Прифатено

Прифатен сервис: прифатен  • Опис на производот
  • Повеќе производи
  • Истрага
Опис на производот

Силиконската ноќна светлина toast Boy е совршен додаток на секоја спална соба, детска соба или соба за игра. Изработена од мек и издржлив силиконски материјал, оваа ноќна светлина е обликувана како слатка мала тост карактеристика со насмеано лице кое сигурно ќе ви донесе насмевка во лице секој пат кога ќе го видите. Топлиот и нежен сјај што го оддава ќе создаде пријатна атмосфера во секоја соба, правејќи ја совршена за време на спиење или едноставно како забавен и декоративен акцент.

Со својот пренослив и полнежлив дизајн, Toast Boy Силиконската ноќна светлина е лесна за користење и погодна за земање со вас каде и да одите. Едноставно полнете ја ноќната светлина користејќи го вклучениот USB кабел и ќе обезбеди часови осветлување со едно полнење. Ова го прави одличен за патување, кампување, или дури и како утешувачки придружник за деца кои можеби се плашат од темнината.

Не само што Toast Boy силиконската ноќна светлина е практична, туку е и безбедна и еколошка. LED светлината внатре во ноќната светлина не емитува никаква топлина, што го прави безбедно да се допре дури и по часови на употреба. Дополнително, силиконскиот материјал е нетоксичен и без БПА, осигурувајќи дека е безбеден за децата да го користат. Плус, енергетски ефикасната LED сијалица има долг животен век, намалувајќи ја потребата за чести замена и помагајќи да се заштеди енергија. Со својот прекрасен дизајн, практични карактеристики и безбедносни сертификации, Toast Boy Силиконската ноќна светлина е совршен избор за додавање на допир на каприци во вашиот дом, истовремено обезбедувајќи утешувачки извор на светлина како за децата, така и за возрасните.

Повеќе производи
Истрага
Допрете се.

Поврзано пребарување