Сите категории

Дома > Производи >  Осветлување

Преслатка крава Силиконска ноќна светлина: Каприциска LED светилка за детски соби, 7 режими за менување на бојата, контрола на сензор за допир, безбеден и смирувачки сјај


Бренд: QZOO или OEM

Материјал на производот: ABS+Силикон

Капацитет на батеријата: 500mah

Батерија Спецификација: Полимерна литиумска батерија

Извор на светлина: LED ламба зрак

Оценета моќ: 2W

Напојување: USB напојување

Време за полнење: 2 часа

Живот на батеријата: 4-6 часа

Големина на производот: 140*135*130mm

Големина на боја кутија: 116*149*132mm

Бруто тежина на производот: 320g

Нето тежина на производот: 230g

Боја на производот: зелена, розова, кафена

Три прилагодливи брзини: 30%/50%/100%

Апликација: подароци, спална соба, биро, декорации

Печатено ЛОГО: Прифатено

Прифатен сервис: прифатен  • Опис на производот
  • Повеќе производи
  • Истрага
Опис на производот

Додајте допир на каприци и шарм во спалната соба на вашето дете со восхитувачката Преслатка крава Силиконска ноќна светлина. Обликувана како слатка крава, оваа LED светилка е дизајнирана да создаде игрива и смирувачка атмосфера која ја предизвикува имагинацијата и креативноста во детските простории. Нежниот сјај од ноќната светлина обезбедува смирувачки присуство, совршен за спиење или како забавен декоративен елемент за подобрување на амбиентот на собата.

Со седум режими за менување на бојата и контрола на сензорот за допир, Кравата Силиконска ноќна светлина нуди разновидна и интерактивна опција за деца. Децата можат да ја изберат нивната претпочитана боја или да уживаат во светлосната транзиција низ различни ништо, додавајќи магичен допир на нивната рутина за спиење. Контролата на сензорот за допир овозможува лесна работа, овозможувајќи им на децата да ја прилагодат светлината со едноставен допир, поттикнувајќи чувство на ангажман и контрола врз нивната средина.

Безбедноста е главен приоритет со Прекрасната Крава Силиконска Ноќна Светлина, обезбедувајќи безбеден и утешителен сјај во спалната соба на децата. Енергетски ефикасната LED технологија обезбедува минимално производство на топлина, одржувајќи ја површината на ноќната светлина ладна да се допре дури и по продолжената употреба. Изградена од нетоксичен силиконски материјал, оваа ноќна светлина создава здрава и мирна средина за децата. Со својот еколошки дизајн и долготрајна LED сијалица, Кравата Силиконска ноќна светлина нуди одржливо решение за осветлување кое носи радост, удобност и чувство на спокојство во детските соби. Осветлете го просторот на вашето дете со причудливото и слатко краво силиконско ноќно светло, безбеден и очаен сопатник за осветлување кој поттикнува магично и релаксирачко искуство за спиење.

Повеќе производи
Истрага
Допрете се.

Поврзано пребарување